klordioksit-satış klordioksit-firmaları klor-dioksit-kullanımı-kullanım-alanları

Klordioksit Kullanım Alanları

--- Mantar Yetiştiriciliği / Sera ve Tarım Alanları

--- Şarap Üretimi / Asma Yetiştiriciliği

--- Tavuk Çiftlikleri / Sebze - Meyve Üretimi

--- Yüzme Havuzları / Dezenfektan

--- Tohum Fideceilik / Hasat Sonrası

Sıvı Klor Kullanım Alanları

--- Su Arıtma Tesisleri / Yüzme Havuzları

--- Çamaşır Suyu İmalatı / Ağartma İşlemleri

Kullanım Alanları

klor-dioksit-kullanım-alanları

Klor Dioksit

klor-dioksti-kullanımı

Klordioksit bir çok sektörde değişik amaçlar ile kullanılmaktadır. Doğru kullanım ve doğru dozlama ile mükemmel sonuçlara ulaşmak mümkündür. Merkez ofis numaralarımızdan her türlü sorularınız için ücretsiz destek alabilirsiniz.

Klor dioksit bir klor türü değildir. Klor türlerini öğrenmek için web sitemizdeki klor sayfasını ziyaret ediniz.

Klordoksit Kullanım Oranları

Bahsedilen oranlar ön bilgi amaçlı olarak verilmiştir. Kesin bir oran verilmesi mümkün değildir. Bir çok değişik etkene göre dozlama ve kullanma oranları farklılık gösterir... Detaylı bilgi için merkez ofisimizi arayınız...

KLOR DİOKSİTİN KANATLI SEKTÖRÜNDE KULLANIM ORANLARI

--- Su Deposu - Su Hatlarının Temizlik İşlemlerinde: 1 TON SUYA / 1 LİTRE

--- İçme Suyu Dezenfeaktanı: 1 TON SUYA / 25-50 ML

--- Kümes Ön Yıkama İşlemlerinde: 1 TON SUYA / 5 LİTRE (1000m²)

--- Genel Kullanım Suyu - Kesimhane ve Çiftliklerde: 1 TON SUYA / 50 ML

--- Karkas İşlemleri Temizliğinde: 1 TON SUYA / 100-150 ML

Klordioksit en çok şu alanlarda kullanılmaktadır.

Tavuk Çiftliklerinde

Mantar Yetiştiriciliğinde

Şarap Üretiminde

Asma Yetiştiriciliğinde

Sera ve Tarım Alanları

Tohum ve Fidecilikte

Su Arıtma Tesilerinde

Klor Dioksite Hakkında Genel Bilgiler

klor-dioksit-satış-satın-al

Klor dioksit ile dezenfeksiyon ana uygulamadır. Yeterli biyosidal yetenekleri sayesinde, klor dioksit de bugün diğer sanayi dallarında kullanılmaktadır. Örnek kanalizasyon suyu dezenfeksiyonu, endüstriyel proses suyu arıtma, soğutma kulesi su dezenfeksiyonu, endüstriyel hava arıtma, midye kontrolü, gıda üretim ve arıtma, tarım, endüstriyel atık oksidasyon ve tıbbi ekipman gaz sterilizasyonlarında kullanılmaktadır.

Nasıl klor dioksit dezenfekte ediyor?

Klor dioksit oksidasyon yoluyla dezenfekte eder. Bir molekül serbest radikal olan tek biosittir. Klor dioksit sadece elektron yayan maddelerle reaksiyona girer.

Klor dioksit biyo-film karşı kullanılabilir mi?

Klorin dioksit çözelti içinde gaz kalır. Klor dioksit molekülü güçlü ve tüm sistem üzerinde etkin yeteneğine sahiptir. Klor dioksit kolaylıkla çözülür, çünkü Klor dioksit hatta hidrokarbonlar ve emülsiyonlar olarak, bakteri çamur katmanlarına nüfuz edebilir. Biyo-film yeniden büyümeye başladığında, bir asit ortamı oluşturulmuş ve klorit iyonları klor dioksit dönüştürülür. Klor dioksit kalan biyo filmi kaldırır.

İçme suyu arıtma klor dioksit için bir dezenfektan olarak ve bir oksitleme maddesi olarak her ikisi için de kullanılabilir.Yüzey su arıtma öncesi oksidasyon aşamasında klor dioksit ilave edilerek, bakteri ve yosun büyümesi önlenebilir.

Klor dioksit bakteriler ve virüsler için güçlü bir dezenfektandır.

Klor dioksit içme suyu dağıtım şebekesi içinde bakterilerin büyümesini engeller. Ayrıca, dağıtım ağında biyo film oluşumuna karşı aktiftir. Bio filmi yenmek genellikle zordur. Bu, patojenik mikroorganizmalar üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Çoğu dezenfektanlar bu korumalı patojenlere ulaşamaz. Ancak, klor dioksit biyo filmleri kaldırır ve patojenik mikroorganizmaları öldürür. Uzun bir süre için sistem aktif kaldığından Klor dioksit ayrıca, biyo-film oluşumunu önler.

Klor dioksit Ne kadar dozajlanabilir olmalıdır?

klor-dioksit-tarım-sera

Dezenfektan gereken miktarı, ilk olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Bu miktar su ile dezenfektan ekleme ve tanımlanmış bir kontak zamanından sonra kalan miktarının ölçülmesi ile tespit edilebilir. Dozlanan klor dioksit miktarı, temas süresi, pH, sıcaklık ve suda mevcut olan kirlilik miktarına bağlıdır.

Klor dioksit soğutma kuleleri dezenfekte etmek için kullanılabilir mi?

Klorin dioksit soğutma kulelerinin içinden akan suyun dezenfekte edilmesi için kullanılmaktadır. Ayrıca biyo filmleri kaldırır ve soğutma kulelerinde biyo-film oluşumunu önler. Biyo film kaldırılması, korozyonu önler ve iyileştirilmesi pompalama verimliliği sağlar.

Klor dioksit kullanımının avantajları nelerdir?

Klorin dioksit çok etkili bir bakteri ve mikrop öldürücü olan virüs içeren suyun dezenfekte edilmesinde etkilidir.

Klor dioksit biyo-film kaldırır ve engeller.

Klor dioksit ile Dezenfeksiyon koku ve rahatsızlık vermez.

Her türlü sorularınız ve daha kapsamlı bilgi için talep formlarımızı kullanarak şirketimize ulaşabilirsiniz.

Klor dioksit en güvenli, en etkili biyosit ve sterilize ajanlardan biri olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Büyük ve küçük ölçekli sanayi ve ticari uygulamalarda kullanılır. Klor dioksit sert ve yumuşak su içinde de çok geniş bir pH aralığı üzerinde etkili olduğunu ispatlamıştır. Çoğu su arıtma kimyasalları ile reaksiyona girmez. Kullanımları ve uygulamaları dünya çapında bir çok araştırmacı ve araştırma kuruluşları tarafından önerilir.

Soğutma kuleleri ve kapalı sistemler

izmir-ankara-istanbul-bursa-gaziantep-adana-antalya-kocaeli-izmit-klor-dioksit

Soğutma kuleleri, kapalı döngüler ve soğutma suyu sistemlerinde klor dioksit kullanımı büyük ölçüde (lejyoner hastalığı için etken organizma) Legionella bakteri kontrolü yardımcı olur. Son derece etkili bir dezenfektandır, mevzuat uyumu ve sistem güvenliğini korumaya yardımcı olur ve yardımcı ekipmanların verimliliklerini artırır.

Yiyecek ve içecek işleme

Balık ve süt süreçleri; Klor dioksit bira ve şişeleme, meyve ve sebze, tavuk ve diğer etler gibi alanlarda yiyecek ve içecek işleme sektörleri için mükemmel mikrobiyolojik kontrolü sağlar. Klor dioksit, paketleme işlemleri ve süreç dezenfeksiyonunda mükemmel mikrobiyolojik kontrolü sağlar.

Hastaneler ve sağlık tesisleri

Hastane koridoru, Hastane kökenli Lejyoner hastalığı genellikle hastane su sistemlerinden kaynaklanır. Etken organizmaya, Legionella bakterileri sıcak su tanklarında devamlı olamasada sık sık tüm su sistemi boyunca biyofilm bulunur. Klor dioksit kullanımı biyofilm oluşmasını engeller.

Klor dioksit, koku kontrol ve kirletici madde oksidasyon tedavisinde kullanım için mükemmeldir. Klor dioksit çok yönlüdür. Atıksu arıtma sistemlerinde kullanılması yararlıdır.

TALEP FORMU

Adınız/Soyadınız :

E-mail :

Telefon :

Talebiniz :

 
Klor | Klordioksit | Sıvı Klor | Toz Klor Dioksit| Klor Dioksit Fiyatları | Klor Dioksit | Klor Dioksit Kullanım Alanları